X

Gorąca debata na temat Naprotechnologii

Gorąca debata na temat Naprotechnologii

Po niefortunnej, gorącej debacie na temat naprotechnologii i IVF na antenie TVAM, należy wyjaśnić niektóre kwestie. Chociaż zrozumiałe jest, że ci, którzy wykonują jedną usługę w przeciwieństwie do drugiej, będą bronić swojej własnej dziedziny, ponieważ bioetyk interesuję się prawami pacjentów – pacjenci mają prawo do informacji bezstronnych
Nie mam topora, który by się miażdżył przeciwko lub na rzecz takiego czy innego, choć czasami może to prowadzić do debaty. Przepraszam, jeśli natknąłem się na sceptycyzm wobec naprotechnologii. Nie jestem; w rzeczywistości powinna być promowana nawet na Malcie, aby zapewnić, że wszyscy otrzymają tę usługę przed przejściem do IVF. Jednak nalegam, aby były dwie zastrzeżenia. Naprotechnologia to nic nowego, ale połączenie wiedzy i technik, które już mieliśmy. Prawdopodobnie jest tak dlatego, że wielu (za granicą), którzy zostali skierowani do IVF, mogło nie skorzystać wcześniej z naturalnych informacji o metodach (do których mają oni prawo). Dlatego statystyki z zagranicy, które mówią, że naprotechnologia pracowała dla osób, które przeszły przez IVF, wcale nie jest zaskakujące.

To, co jest wadliwe, próbuje przedstawić ten wizerunek na Malcie. Jest to pośrednie oskarżenie, że ci na Malcie, którzy mieli IVF, nie mieli żadnych porad dotyczących naturalnej prokreacji (NaPro). Jako lekarz i jak większość lekarzy rodzinnych czuję się co najmniej obrażony. Naprotechnologia idzie o krok dalej; to prawda – za pomocą metod, takich jak leki, które stymulują jajniki, a nawet doradztwo wykonywane przez ginekologów, którzy w niektórych przypadkach mogą być lepsi od GP. Czy jednak mówimy, że kiedy lekarz jest skierowany do pacjenta przez lekarza pierwszego kontaktu, ginekolog natychmiast przekazuje pacjenta do IVF? Byłoby to poważne oskarżenie i jestem pewien, że gynecolodzy maltańscy mieliby wiele do powiedzenia na ten temat.
To sami ginekolodzy zawsze twierdzili, że przed IVF należy wyczerpać wszystkie inne środki. W rzeczywistości, lek stosowany przez oba obozy do stymulacji jajników i możliwa operacja są oferowane wcześniej. Więc powiedziałem, że to, co jest paszą dla gęsi, powinno być paszą dla gąsiora. Jeśli uwzględnisz tę grupę z odsetkiem powodzenia naprotechnologii, powinieneś również uwzględnić go w grupie, która ostatecznie dotarła do IVF. O samej naprotechnologii pisaliśmy też tutaj: link. Najlepsza przychodnia w kraju umożliwiająca leczenie metodami naprotechnologii: Naprotechnologia Warszawa.

 

Categories: zdrowie
Tags: medycynanaprotechnologianaprotechnologia warszawazdrowie
admin :